Kadıköy Satranç Merkezi 2019-2020 Eğitim Dönemi Başlıyor

Kadıköy Satranç Merkezi 2019-2020 Eğitim Dönemi Başlıyor

Kadıköy Satranç Merkezi, 7. Eğitim yılında, her seviyeye uygun grup dersleriyle 7 Eylül Cumartesi günü yeni eğitim dönemine başlıyor. Yeni dönem satranç dersleri kayıtları başladı.2013 yılından bu yana 1000’i aşkın öğrenciye satranç eğitimi veren Kadıköy Satranç Merkezi, en temel seviyeden başlayarak her seviyeye hitap eden satranç dersleriyle 2019-2020 dönemini yenilenen antrenör kadrosuyla 7 Şubat’ta açıyor. Deneyimli antrenör kadrosuyla, bu yıl da hem hafta sonu hem de hafta içi programlarıyla, yaş ve seviyelere göre ayrılan satranç sınıflarıyla eğitimlerine başlıyor.

Eğitim programlarımız hakkında bilgi almak veya kayıt yaptırmak için info@kadikoysatrancmerkezi.com adresine mail atabilir, 0216 418 10 62
no’lu telefon numaramızdan bizi arayarak ulaşabilirsiniz.

En fazla 10 kişilik sınıflarda, 5 yaşından itibaren tüm satranç severlerin kendilerini geliştirebileceği, öğrenirken aynı zamanda pratik uygulamalarla bilgilerini pekiştirebilecekleri bir dönem sizleri bekliyor.

Kadıköy Satranç Merkezi’nde çocuklara yönelik satranç dersleri, ağırlıklı olarak hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilmektedir. Satrançla tanışma aşamasında olan çocuklardan, aktif olarak satranç turnuvalarına katılan çocuklara kadar her seviyedeki satranç meraklısı öğrencilerin, Kadıköy Satranç Merkezi’nin sporculuk geçmişine sahip tecrübeli satranç antrenörleriyle bilgileri ve becerilerini arttıracakları bir dönem geçirmesi hedeflenmektedir.

Kadıköy Satranç Merkezi bu dönemde de çocuklara yönelik satranç eğitimlerinin yanı sıra, yetişkinlere yönelik satranç eğitimlerine devam ediyor. Yetişkinlere yönelik satranç dersleri seviye gruplarına ayrılarak, katılımcıların satranç eğitimlerinden en fazla verimi alması hedefleniyor.

Eğitimler süresince, Kadıköy Satranç Merkezi Baş Antrenörü IM Umut Atakişi önderliğinde oluşturulan ders programları takip edilecek. Programlar dahilinde katılımcıların teorik satranç bilgilerinin geliştirilmesinin yanında, satranç pratiği, turnuva sporculuğu ve satranç kültürünün gelişimi de hedeflenmektedir.

Kadıköy Satranç Merkezi 2019-2020 Eğitim Dönemi, MEB takvimine paralel olarak iki yarıyıldan oluşmaktadır. 7 Eylül’de başlayacak olan 1. Eğitim dönemimiz 20 hafta sürecek olup, 19 Ocak 2020 tarihinde tamamlanacaktır. 2. Eğitim dönemi ise 1 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve 21 Haziran 2020 tarihinde tamamlanacaktır.  Programı daha sonra belirlenecek olan Satranç Yaz Kampları, okulların kapanmasının ardından başlayacak olup yine okul takvimine paralel olarak planlanacaktır.

Kadıköy Satranç Merkezi güncel eğitimci ve yönetici kadrosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Kadıköy Satranç Merkezi öğrencilerinin aldıkları başarıları ise buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.