Satranç İstanbul markası İstanbul’da satranç severleri bir araya getirmek için kurulmuş bir yapıdır.

İstanbul satrancında önemli sorunlardan biri olan kaliteli satranç evi eksikliğini ortadan kaldırıp, satrançseverleri ortak bir çatı altında toplamayı hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda kurduğumuz satranç – kafe mantığı ile  7’den 70’e tüm satranç severlerin gelip çay kahve içerek satranç oynayabileceği bir konsept yarattık.

Öte yandan hafta içi pratik gruplarımızla aynı güç seviyesinden öğrencileri bir araya getirerek oyun grubu oluşturuyoruz.

İstanbul’da satrancın kalbi olmak için çıktığımız bu yolda tüm satranç severleri Satranç İstanbul’un muhteşem atmosferine davet ediyoruz.

Vizyonumuz

İstanbul’da satranç denilince akla gelen ilk yer olmayı ve İstanbul’da satrancın kalbi olmayı hedeflemekteyiz. Satrançseverleri ortak paydada birleştirerek kendilerini geliştirmelerini, sosyalleşmelerini sağlayıp satrançseverleri tek bir çatı altında toplamayı amaçlamaktayız.

Misyonumuz

Okul öncesi dönemden yetişkin grubuna kadar her yaş ve seviye grubuna uygun olarak satranç eğitimi sunmak ve satrancın güzelliklerini, faydalarını doğru bir şekilde işleyerek ülkemiz satrancının gelişimine katkı sağlama amacı güdüyoruz.