Gülkız Tulay 3’üncü Kez TSF Başkanı

Gülkız Tulay 3’üncü Kez TSF Başkanı

Türkiye Satranç Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu 5 Kasım 2021 Cuma günü 181 delegenin katılımıyla gerçekleşti. Oylamadaki geçerli 180 oyun 124’ünü alarak Gülkız Tülay, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı’na 3’üncü kez seçildi.

Oylamanın ardından 3’üncü kez TSF Başkanlığına seçilen Gülkız Tulay, Başkanlık Divanına ve Genel Kurula katılanlara teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:
“Bugün büyük satranç ailemize yakışır şekilde, büyük bir heyecanla, birlik ve beraberlik içinde Genel Kurulumuzu tamamladık. Artık yeni bir sayfa açıyoruz. Yeni bir yola çıkıyoruz. Genç ustalarımızla, başarılarımızla tüm Türkiye’nin gurur duymasını istiyoruz. Türk satrancı dünyaya damga vursun istiyoruz. Gücümüz de var, enerjimiz de var. Bu camia, bu spor, bu ülke en güzeli, en iyiyi hak ediyor. “Türk satrancı için varım” diyen, bu sporun başarısı için aklını, yüreğini, birikimini ortaya koyacak herkese kapımız açık! Türk satrancının büyük öyküsüne destek veren, bu yolda birlikte yürüdüğümüz tüm satranç sevdalılarına teşekkür ediyorum. Delegelerimize, misafirlerimize, görevlilerimize, federasyonda özveri ile çalışan dinamik ekibime, aileme, bu güzel satranç ailesine teşekkür ediyorum. Türk Satrancı bundan sonra da bu güzel aile ile çok daha büyük başarılara atacak.”

Gülkız Tülay’a görevinde başarılar diliyoruz.