GM Mustafa Yılmaz ve IM Ekaterina Atalık 2021 FIDE Grand İsviçre Turnuvası’nda

GM Mustafa Yılmaz ve IM Ekaterina Atalık 2021 FIDE Grand İsviçre Turnuvası’nda

2021 FIDE Grand İsviçre Turnuvası, eski dünya şampiyonu Mihail Tal ile özdeşleşmiş Letonya’nın başkenti Riga’da 27 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında hem açık hem de ilk defa kadınlar olmak üzere iki ayrı turnuva olarak oynanıyor.

Açık kategoride 107 kadınlarda ise 50 sporcunun katılımı ile düzenlenen turnuvalar dünya şampiyonasına katılım hakkı kazanmak için büyük önem taşıyor. Açık kategoride ilk iki sırayı alan oyuncular 2022 Adaylar Turnuvası’na katılma hakkı elde ederken sonraki altı sırayı alan oyuncu ise FIDE Grand Prix’de oynama hakkı kazanacak. Kadınlarda ise turnuvayı birinci tamamlayan oyuncu Adaylar Turnuvası’na ve en iyi dört oyuncu FIDE Kadınlar Grand Prix’e katılma şansına sahip olacak.

Turnuvada ülkemizi açık kategoride GM Mustafa Yılmaz, kadınlarda IM Ekaterina Atalık temsil ediyor. Caruana, Aronyan, Firouzja, Vachier-Lagrave ve kadınlarda Muziçuk, Cagnidze, Kostenyuk gibi yıldızlarla dolu oldukça kuvvetli bir oyuncu grubu içerisinde mücadele edecek oyuncularımıza başarılar diliyoruz.

Satranç İstanbul