Avrupa Yaş Gruplarına Türkiye Damgası

Avrupa Yaş Gruplarına Türkiye Damgası

2021 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası sona erdi. 10 yaş genel kategoride Arda Cankurt ve 12 yaş genel kategoride CM Arda Çamlar şampiyon oldular. 16 yaş altı genel kategoride FM Atakan Mert Biçer üçüncü olurken 14 yaş genel kategoride ise CM Yankı Taşpınar ise averaj farkı ile dördüncü oldu.

Şampiyonada birinci olan sporcular ödül olarak 2022 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası’na davet edilecekler. Her kategorinin final sıralamasındaki ilk altı sporcusu ise Avrupa Satranç Akademisi’nin usta eğitmenleri tarafından verilecek yıllık eğitimlere (8 aylık) katılım hakkı elde edecekler.

2 Altın ve 1 Bronz Madalya ile tamamladığımız 2021 Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası’nda, ülke puanı ile de genel kategoride ikinci sırada yer aldık. Ülkemiz, genel ve kızlar kategorisindeki en başarılı 6 sporcunun ülke puanını belirlediği şampiyonada genel kategoride 40 puan ile ikinci oldu. Rusya 42.5 puan ile şampiyon olurken, üçüncülük ise 37 puan ile Almanya’nın oldu. Kızlar kategorisinde ise Rusya 44.5 ile şampiyon, Polonya 34.5 puan ile ikinci, Gürcistan 34 puan ile üçüncülüğü elde etti.

Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.