Online Grup Satranç Dersleri

Online Satranç Dersleri, Skype ve Chessbase üzerinden gerçekleşir. Antrenörlerimiz Skype’dan kendi ekranlarını paylaşır ve öğrenciler Skype Programına girdiklerinde antrenörün bilgisayar ekranını görür. Ses yardımı ile sanki bire bir karşılıklı ders yapılıyormuş hissi verilir. İstenilen pozisyon dizilebilir, ChessBase uzantılı kitaplardan yardım alınabilir, karşılıklı satranç oyunları oynanabilir. Sanıldığının aksine öğrencinin performansı ve yaşı doğrultusunda özel derslerden daha bile verimli olabilmektedir. Eğitim alan öğrencinin, “Online Satranç Derslerimizden” faydalanabilmesi için lazım olan araçlar sadece bilgisayar ve Skype programıdır.
Online derslerimiz 1 saat teorik konu anlatımı, 1 saat pratik maç yapma olarak planlanmakta olup toplam 2 saat sürmektedir. Haftada 2 saat ayda toplam 8 saat ders yapmaktayız.
Derslerimiz dışında salı ve perşembe günleri online satranç turnuvası yapmaktayız. Pazartesi günü ise eğitim videosu gönderimi yapılmaktadır. Her ay takvimimizde yayınlayıp paylaştığımız günlerde Youtube canlı yayınları yaparak eğlenceli etkinliklerimiz düzenlenmektedir.

  • Haftada 1 gün online grup dersi
  • Haftada 2 gün online turnuva
  • Haftada 1 gün dersi pekiştirecek video/ödev gönderimi
  • Her ay öğrencilerimize özel Youtube Canlı Yayınları ve eğlenceli içerikler

Satranç Eğitimi

Satranç İstanbul ailesi olarak okul öncesi dönemden yetişkin grubuna kadar her yaş ve seviye grubuna uygun olarak nitelikli satranç eğitimi sunmak ve ülkemiz satrancının gelişimine katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

img