Fiziksel Grup Satranç Dersleri

Satranç İstanbul’da satranç dersleri belirli seviye grupları ve yaş gruplarına göre ayrılmıştır. Deneyimli antrenörlerimiz tarafından seviye tespiti yapılan öğrenciler, Satranç İstanbul’da bulunan Okul Öncesi, Başlangıç, Orta, İleri Düzey, satranç gruplarına yönlendirilir. Ayrıca Satranç İstanbul’da yetişkin satranç grupları da bulunmaktadır.
Seviye tespit ve yaşları göz önünde bulundurularak uygun gruplara yerleştirilen öğrencilerimiz yıl boyunca merkezimizde eğitim alırlar.
Satranç derslerimiz “Okul Öncesi ve Başlangıç” grupları için haftada 1.5 saat, ayda toplam 6 saattir. “Orta ve İleri” seviye gruplarımız haftada 2 saat, ayda toplam 8 saat eğitim alırlar. Yetişkin grupları haftada 2 saat eğitim alırlar.

Deneyimli antrenörlerimiz tarafından hazırlanan ayrıntılı yıllık ders programı sayesinde öğrencilerimizin satranç anlayışını geliştirmeyi hedefliyoruz. Satranç İstanbul ders içeriği aşağıdadır.

  • Haftada 1 gün fiziksel grup dersi
  • Haftada 2 gün online turnuva
  • Haftada 1 gün dersi pekiştirecek video/ödev gönderimi
  • Her ay öğrencilerimize özel Youtube canlı yayınları ve eğlenceli içerikler

Satranç Eğitimi

Satranç İstanbul ailesi olarak okul öncesi dönemden yetişkin grubuna kadar her yaş ve seviye grubuna uygun olarak nitelikli satranç eğitimi sunmak ve ülkemiz satrancının gelişimine katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

img